Big box, czyli magazyny wielkopowierzchniowe dla dużych i średnich przedsiębiorstw
linkedin
2022.11.24

Big box, czyli magazyny wielkopowierzchniowe dla dużych i średnich przedsiębiorstw

Magazyny wielkopowierzchniowe typu big box to zaawansowane rozwiązania, które często pełnią funkcje centralnych magazynów dla wielu podmiotów z sektora e-commerce i przemysłu lekkiego. Poznaj najważniejsze zalety magazynów wielkopowierzchniowych, które są dedykowane dla dużych oraz średnich podmiotów gospodarczych.

Magazyny wielkopowierzchniowe typu big box – najważniejsze cechy

 

  • Big box to jeden z najpopularniejszych rodzajów magazynów na polskim rynku powierzchni magazynowych.
  • Magazyny big box mieszczą się standardowo w zakresie od 10 do 30 tys. mkw., choć mogą to być znacznie większe przestrzenie magazynowe o powierzchniach przekraczających 100 tys. mkw.
  • Powierzchnie magazynowe typu big box dedykowane są dla wynajmu przez więcej niż jednego najemcę – magazynu big box nie wynajmuje się na wyłączność.
  • Magazyny centralne są często wybieraną opcją przez małe i średnie przedsiębiorstwa ze względu na ich powszechność występowania, jak i cechy jakościowe.

Warto dodać, że praktycznie wszystkie magazyny typu big box są realizowane w standardzie klasy A, co gwarantuje najwyższą jakość tego typu powierzchni magazynowej. Magazyny big box klasy A posiadają m.in. monitoring, możliwość regulacji temperatury, zaawansowane systemy alarmów: pożarowego, gaśniczego.

Magazyny wielkopowierzchniowe to starannie zaplanowane inwestycje z rozbudowaną siecią układów komunikacyjnych z własnymi placami manewrowymi, parkingami oraz możliwością indywidualnego dostosowania wynajmowanej powierzchni zgodnie z potrzebami i wymaganiami przedsiębiorcy. Powierzchnie magazynowe typu big box zlokalizowane są niedaleko najważniejszych „nitek” komunikacyjnych (do 50 kilometrów od centrów miast), co stwarza tym samym doskonałe warunki logistyczne.

Big box – rozwiązanie dla dużych przedsiębiorstw

 

Magazyny centralne typu big box gwarantują dużemu przedsiębiorstwu określoną jakość, możliwość elastycznego dostosowania powierzchni magazynowej typu big box do indywidualnych wymagań oraz świetną logistykę z uwzględnieniem rynków krajowych, ale także i zagranicznych. Big boxy stanowią większość rynku logistycznego w Polsce – są to inwestycje, których powtarzalność i standaryzacja jakościowa gwarantują przedsiębiorcy pakiet rozwiązań, które przełożą na wymierne efekty biznesowe. Magazyny big box są dedykowane szczególnie do sektora e-commerce oraz przemysłu lekkiego (produkcja tkanin, dzianin, odzieży, obuwia etc). Big box to sprawdzone rozwiązanie dla dużych przedsiębiorstw, które cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat.

Big box dla średnich przedsiębiorstw

 

Najmniejsze powierzchniowo moduły w magazynach typu big box zaczynają się od 2000/2500 mkw. Jeśli tego typu zakres powierzchni odpowiada Twojemu biznesowi, ten rodzaj magazynu będzie dobrym rozwiązaniem. Poniżej tej wartości, powinieneś rozejrzeć się za innym rodzajem magazynu.

Magazyny typu  big box z powodzeniem sprawdzą się dla średniej wielkości e-sklepu, jak i lekkiego przemysłu. Powierzchnie big box wybierają także przedsiębiorcy z sektora dystrybucyjnego oraz logistycznego.

Magazynu typu big box na pewno nie powinieneś wybierać w przypadku, gdy chcesz, aby magazyn pełnił także funkcje reprezentatywne. W takim przypadku, powinieneś rozejrzeć się za magazynem typu SBU, który będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o aspekty nie tylko funkcjonalne, ale także i wizerunkowe. 

See our other articles